04_04_simo04 Image Banner 1176 x 145

wtorek, 18 października 2016

WEEKEND INACZEJ

Witajcie moje mróweczki.
Weekend inaczej czyli wypad poza miasto w tym przypadku było to wspólny wyjazd z dziećmi do Barcelony.
 Czas na urlopie płynie szybko, zdecydowanie za szybko!!!!
Bo zanim człowiek się obejrzy to już jest w drodze powrotnej do domu. Barcelona zachwyca nie tylko wspaniałymi budowlami, ale wspaniałymi ludźmi którzy nazywają siebie Katalończykami. 
Co najbardziej urzekło mnie w tym mieście to ludzie.
  
Pogodni, uśmiechnięci i serdeczni. Spotykają się wieczorami na wspólnych posiłkach, a knajpy pękają w szwach od ilości klientów. Aż strach pomyśleć jak wygląda to miasto jak jest sezon. Powiem Wam szczerze, że pora na zwiedzanie miasta w miesiącu Październiku jest idealna.
Jeżeli jeszcze nie byliście w tym mieście to koniecznie przeczytajcie moje wskazówki może przydadzą się Wam przed podróżą.
Bilety zakupiłam z  cztero miesięcznym wyprzedzeniem,  na stronie Flay4free. Koszt biletów na cztero osobową rodzinę w dwie strony  biorąc pod uwagę moje nastoletnie dzieciaki to 1200 zł. Wylot  z lotniska w Berlin Schonefeld, ważne aby przy rezerwacji biletów wybrać lotnisko w samy centrum miasta,  a nie na obrzeżach my wybraliśmy El Prat. 
Lot liniami Ryanair,  lecieliśmy tylko z bagażem podręcznym czyli walizka powinna mieć dopuszczalne wymiary 55x40x20 cm.  
Wyjazd miał być ekonomiczny dlatego nie spaliśmy w hotelu tylko w hostelu. Koszt za pokój ze śniadaniem to 70 €. Z uwagi iż przylot do Barcelony było o 23:30, a recepcja hostelu do 23:00 naliczyli nam dodatkową opłatę 35€.
Blisko praktycznie  w każdą stronę miasta.

Podróż z lotniska taksówką to ok. 40 € na powrocie zapłaciliśmy 25 €. 
  W pierwszym i w drugim dniu wykupiliśmy wycieczkę autokarem City Tour cena biletu na dwa dni to 39 € za osobę. 


Dwie linie które dzielą miasto na zieloną i pomarańczową trasę. Trasa   przebiega po najciekawszych miejscach w Barcelonie. Możesz wysiadać kiedy tylko chcesz, a autobusy kursują często. Jest to przyspieszona forma zwiedzania miasta. Takimi samymi autobusami można podróżować po Londynie. 
Jeszcze jedno dostajesz taką małą książeczkę ze zniżkami z których możesz skorzystać podczas zwiedzania, można zaoszczędzić kilka Euro w portfelu.


Słuchawki gdy nie są już potrzebne wyrzucane są gdzie tylko popadnie.  

Przez pierwsze dwa dni pogoda nam średnio dopisywała. Udało się  nam zwiedzić :

 Park Guell,
 

Casa Batllo,
 Camp Nou,Muzeum Salvadore Dalli, Katedrę  gdzie w krótkich spodenkach i bokserce nie zostaniecie wpuszczeni. Pamiętajcie o tym jak macie w zamiarze zobaczyć takie miejsca. 

Katedra św. Eulalii

 W pozostałe dni podróżowaliśmy metrem. Pojedynczy bilet to ok 3€. My kupowaliśmy bilet T-10 za niecałe 10€ co oznacza 10 wejść do metra, 
Zwiedziliśmy:
 oceanarium L'aquarium Barcelona, Fontanny Magica de Montjuic całe przedstawienie trwa 30 minut a zaczyna się od godziny 21:00 warto przyjść wcześniej i zająć ciekawe miejsce np: ze stolikiem.
Na tym placu spotkaliśmy rodaków z Koszalina. 

 Sagrada Familia zdjęcia są tylko z zewnątrz,specjalnie abyście uwierzyli mi na słowo, że  na zewnątrz ta słynna budowla Gaudiego wygląda równie monumentalnie co w środku. Każdy detal jest dopracowywany. Przewidywany czas skończenia katedry to 2026. 

Pod tą wspaniałą Katedrą trafiliśmy na piramidę z ludzi. Widok który zapiera dech w piersiach.


Jeszcze kilka zdjęć z wycieczki. 
Plac zabaw 

Rzeźba głowa Barcelony

Moje ulubione lody dostępne w większości sklepów.


Wystawy przypominające obraz Picasso

Port gdzie można zobaczyć ciekawe jachty 


Kochani jeżeli mam być szczera to Meksyk nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak to miasto.
Gdzie czuje się więź rodzinną i życzliwość tych wspaniałych Katalońskich mieszkańców.
Jeszcze tam wrócimy aby na nowo poznawać te zaskakujące i  fenomenalne miasto.

Jak widzicie  bez względu na wiek każdy tam chce wrócić , wiec coś w tym musi być, że miasto przyciąga i rozkochuje w sobie turystów.Koniecznie napiszcie co takiego Wam się podobało,podczas Waszej wizyty w Barcelonie? Jakie inne miasta polecacie na krótki wypad rodzinny? Mam nadzieję, że post Wam się podobał i zapraszam do śledzenia nas na instagramie i na facebooku


2203 1920x400_PL_AFF_shf_sneaker_a160321 Image Banner 1920 x 400