04_04_simo04 Image Banner 1176 x 145

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

ZATRZYMAJ WSPOMNIENIA.


Gdy dzieci były małe,  zawsze stawałam po drugiej stronie aparatu. Wspólne zdjęcie robiło się u fotografa od wielkiego dzwonu(np.: komunie dzieci), teraz kiedy fotografowie są dostępni i swoje warsztaty dostosowują do potrzeb klientów, wszystko się zmieniło. 

Każdy z nas chce mieć ciekawe ujęcia, dzieci rosną, a my nie stajemy się młodsi tylko coraz starsi. Dlatego jako jeden z prezentów na urodziny męża, zorganizowałam sesję zdjęciową wykonaną przez Lenę Kuleshę.

Często wyciągam stare zdjęcia i wspominam z moimi bliskimi chwile i historie które towarzyszyły nam w danym czasie. 
Czy Wy również spędzacie tak wieczory z najbliższymi ???

Zapisujesz zdjęcia na dysku i co dalej…????
Czy robisz coś w tym temacie???
Gdy zapisujesz zdjęcia w katalogach na dysku jest duże prawdopodobieństwo, że gdy  wysypie się system utracisz swoje jedyne wspomnienia czyli zapisane zdjęcia. Dlatego tak ważny jest backup danych. Ja również należę do grona ludzi którzy utracili bezpowrotnie wspomnienia zapisane na dyskach pamięci. Zatem uważam ten problem za bardzo istotny. A czy wam zdarzyło się utracić dane? Udało się Wam je odzyskać, jeżeli tak to w jaki sposób????
Podzielcie się z nami swoim doświadczeniem.

Znam taki przypadek , ojciec zgrywał wszystkie zdjęcia na laptopa  Narodziny córki, rodzinne imprezy,  zostawił w samochodzie na siedzeniu laptopa i wyskoczył na 10 minut do banku. Po powrocie miał wybitą szybę i skradziony laptop. Stracił najcenniejsze momenty swojej małej córeczki, nie zdążył wywołać żadnego zdjęcia!!!

Zapisujesz zdjęcia na płytę CD/DVD!!!!

Czy wesz, że światło słoneczne niszczy dane z płyty!!!
Czyli zapis na płycie jest trwały przez 5 lat.
A to kolejny dowód na to aby wywołać swoje wspomnienia w formie zdjęć.
Pendrive( pamięć flash) tu jedynie może zepsuć się obudowa i co za tym idzie ciężko będzie odzyskać dane. Ale nasze pendrivy też mają swoją żywotność. Jak podają eksperci 5-10 lat. 

Zatem jeszcze raz namawiam Was Kochani do wywoływania najfajniejszych zdjęć z Waszego życia, bo warto uchwycić każdą chwilę. Dobra odbitka przetrwa nawet 120 lat, dlatego śpieszmy się wywoływać zdjęcia bo tak szybko możemy utracić dane w różny sposób. 
Wysyłam Wam Buziaki, a ja pędzę na kolejna rodzinną imprezę, oczywiście z aparatem. 

2203 1920x400_PL_AFF_shf_sneaker_a160321 Image Banner 1920 x 400