04_04_simo04 Image Banner 1176 x 145

środa, 9 marca 2016

Zwierzęta w klatkach dla naszej rozrywki.


   Kochani dziś krótki post na temat zwierząt , jak wiecie jestem bardzo wrażliwa na ten temat i nie mogę przejść obojętnie.
 Czy warto oglądać zwierzęta w klatkach, czy lepiej patrzeć jak przebywają w środowisku naturalnym?


Pytanie to kieruje do wszystkich którzy mnie czytają.  Zarówno w Meksyku pływałam za  2 dolary z rekinem oraz z  cierpliwością buddy  wypatrywałam  delfiny butelkonose aż wyskoczą z wody w przypływie szczęścia.


| Czy kiedyś przyszło Wam do głowy dlaczego te zwierzęta na komendę tresera
 skaczą ? 
 Ja wiem dlaczego!!!! 
Zwierzęta są nafaszerowane prochami aby posłusznie wykonywać komendy, mało tego ich system obronny czyli agresja jaką by u ludzi wywoływało skakanie w  kółko  zdaje się na niczym gdyż nie ma jak się bronić przed nami LUDŹMI.Dziś relacja z dwóch miejsc z wyspy Kobiet i pięknego malowniczego parku biosfery Si-Kan.
Na wyspie Kobiet mogłam wejść za opłatą do rekina bez zębów jest to specyficzna odmiana rekinów. Każdy z turystów brał go na ręce ja również  pozowałam z rekinem do zdjęć. Ale tak naprawdę czułam się podle i czułam wściekłość za  to, że chciałam je dotknąć i zobaczyć z bliska. Uwierzcie mi te zwierzęta wcale nie są szczęśliwe w tych klatkach są zmęczone często wyczerpane, a ja jeszcze dałam zarobić tym wstrętnym tubylcom za to, że tak go męczą. Ja się czułam  kiepsko nie tylko te rekiny.Za to moi drodzy gdy przebywaliśmy w parku biosfery Si-Kan wszystko mogło się zdarzyć tu zwierzęta żyją w swoim środowisku naturalnym , nawet na drodze można spotkać jaguara. 
Przekraczasz granice parku i od razu gubimy zasięg sieci. ?Jesteśmy zdani tylko na przewodnika.

 Iguany to bardzo płochliwe zwierzęta.

Zwierzęta są tu szczęśliwe tak jak ten delfin o którym Wam wcześniej pisałam. Delfiny bardzo długo nam towarzyszyły były bardzo blisko naszych łodzi wręcz na wyciągnięcie dłoni, a w dodatku płynęły stadami. Na naszej drodze widzieliśmy również żółwia i piękne ptaki w drzewach namorzynowych  i cudowną rafę koralową z rybkami które znam jedynie z bajki ” Gdzie jest Nemo „ , pływały obok mnie.  Lepiej jest oglądać zwierzęta na wolności niż w niewoli, zamkniętych w klatce. 
 Aby zobaczyć z bliska żółwia zielonego silniki łodzi były wyłączone aby nie drażnić 
żółwia. 
Jakie jest Wasz zdanie czy wolicie oglądać show z na szprycowanymi zwierzętami????
Czy  czekać  cierpliwie aż raczą wypłynąć na powierzchnie  wody???


 Pamiętamy tylko, że zasoby naturalne będą miały swój koniec od eksploatowania go w taki czy inny sposób przez ludzi . My jako turyści mamy na to wpływ nie korzystajmy z usług gdzie rekin jest w klatce myślę,  że tubylcy widząc, że interes nie  ma wzięcia na tą usługę to  z niej zrezygnują albo co gorsza zjedzą go na obiad tak jak  Iguany.

 Langusty przysmak lokalny.

 Karaluchy  zdarzają się nawet w hotelu. Tubylcy zaklejają w swoich domach odpływy aby nie biegały po mieszkaniu.
 Pszczoły bez żądeł. Jak myślicie czy te małe stworzonka mogą się bronić?Tym smutnym aczkolwiek bardzo mocnym akcentem zakończę ten post. Pamiętajcie to my mamy wpływ na Życie innych zwierząt. Miłego  wieczoru.


      
2203 1920x400_PL_AFF_shf_sneaker_a160321 Image Banner 1920 x 400