04_04_simo04 Image Banner 1176 x 145

niedziela, 29 marca 2015

OPTICAL ART ON BLOUSES

Make up:Anna Chmielewska
Photo:JB
I'm wearing : 
Coat/płaszcz:Vero Moda
Shirt/koszula:no name
My daughter is wearing:
Leather jacket/ kurtka skórzana:Zara
Blous\ bluzka :no name
Skirt/ spódnica : TOP Secret Witajcie Kochani .OP-ART  dziś chcę Wam przedstawić jeden z trendów graficznych wykorzystywanych zarówno w przemyśle tekstylnym jak i w sztuce użytkowej i w malarstwie. Co to właściwie jest,  a mianowicie jest to kierunek w grafice tak zwana wizualizacja która oddziałuje optycznie na widza poddając go geometrycznemu złudzeniu wrażenia głębi  oraz pole widzenia sprawia iż dany obraz faluje i pulsuje.
Tak w takim klimacie możecie zobaczyć nasze bluzki. Mam nadzieję, że nasze stylizacje się Wam podobają i zapraszamy do dalszego śledzenia nas na instagramie i na funapage M&J
Hello Dear .Optical art today I want to introduce you to one of the graphic trends used both in the textile industry as well as arts and painting. What is it, namely, is the direction in the graphic visualization of the so-called optically which affects the viewer the illusion of being subjected to a geometrical sense of depth and field of view makes it an image, waving and flashing.
So in this climate you can see our shirts. I hope that our looks to you like, and we invite you to continue to follow us on instagramie and funapage M & J.

2203 1920x400_PL_AFF_shf_sneaker_a160321 Image Banner 1920 x 400