04_04_simo04 Image Banner 1176 x 145

niedziela, 25 listopada 2018

WARTO POMAGAĆ


Dzień dobry Kochani!
  1. Piszę do Was po bardzo długiej przerwie na moim blogu.

 Nie będzie to zwykły post o modzie!

 Chcę  abyście w tym zgiełku pędzącej machiny życia zatrzymali się choć na chwilę i docenili to co już macie i otworzyli serca na to co chcę Wam za chwilę napisać.
Jest ranek dokładnie trzecia w nocy już od miesiąca zachodzę w głowę dlaczego Wam jeszcze o tym nie napisałam. Ida święta czas prezentów, kupowania ton jedzenia którego nie jesteście w stanie przejeść, nerwów na ulicach i gwaru w każdym sklepie. Magia świąt niech trwa.
Tak wygląda w naszym kraju, a jak jest np. w Kenii?
Jak widzicie na załączonych zdjęciu mam na sobie bransoletkę, której nazwa mówi o fundacji założonej przez Marka Krakusa. „Furaha”- w języku shwahili oznacza szczęście.
Pan Marek wraz z żoną  od 20lat pomaga dzieciom z porażeniem mózgowym i autyzmam na terenie Kenii, takie dzieci są w tym kraju piętnowane, często traktowane w nieludzki sposób. Tych dzieci  nie zobaczycie w supermarketach i na ulicach, w plemionach takich jak Masajowie, Samburu, Turkana, Pakot nie akceptują takich dzieci urodzonych z jakąkolwiek dysfunkcją zostawiając je na sawannie bez żadnej opieki oraz środków do przeżycia na śmierć.
W Centrum Furaha w tak zwanej Oazie życia dzieci nazwane tam są „Exceptional „ dostają bezpłatną opiekę i fachową terapię zajęciową dwa razy w tygodniu.
Często zastanawiamy się jaką rzecz sobie dokupić do naszej szafy czy za 200zł czy 300 zł zaś miesięczny koszt utrzymania takiego dziecka czyli jego rehabilitacja to ok 70 zł w tym wyżywienie.
Mówi się że dostaniesz więcej od świata jeśli sam jesteś gotowy aby podzielić się swoim dochodem.  Dwa tygodnie temu podczas 5 lecia firmy DuoLife zostało zebranych 10.000 zł, zapewne jest to maleńki krok do pomocy, ale wielki aby inni otworzyli swoje serca.  Wiem, że jest pełno osób  potrzebujących i ja też chętnie wspieram takie akcje, ale jeśli każdy z nas otworzy serce na pomoc innym to świat będzie lepszy bo dawanie ludziom szczęścia to największy dar.

Koniecznie obejrzyjcie wywiad z Panem Markiem Krakusem a jeśli chcecie pomóc to napiszcie na adres info@furahacentre.org 

 Warto pomagać. Podaruj innym uśmiech.


Będzie mi niezmiernie miło jeśli otworzysz swoje serce i udostępnisz mój post.
Dziękuje Kochani i pozdrawiam Was cieplutko.
   
Wasza Osobista Stylistka.
Joanna Brzegowy.
Stylizacja: Joanna Brzegowy
2203 1920x400_PL_AFF_shf_sneaker_a160321 Image Banner 1920 x 400