04_04_simo04 Image Banner 1176 x 145

czwartek, 1 stycznia 2015

Sweaters do you know about them
Photo:Paula Brzegowa. 
I'm wearing:
Sweater: Miss Sixty 
My daughter is wearing
Sweater: Only  
Witajcie moje KOCHANE . Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2015 Życzę Wam aby wszystkie Wasze marzenia stały się rzeczywistością aby zdrówko Was nie opuszczało i aby każdy Wasz dzień było miło spędzony w towarzystwie najbliższych Wam osób. Dzisiejszy blog chcę poświęcić na swetry czyli najczęściej używaną część każdej kobiecej garderoby w sezonie zimowym. Pod lupę poddałam dwa musztardowe swetry które mamy na sobie i z przykrością muszę stwierdzić że po mimo pięknego wyglądu z wełną mają mało wspólnego. Nasze swetry wykonane są z 50% wełny i 50% akrylu co oznacza mają one wady i zalety:
a) zalety:
- kolory jakie tylko możemy sobie wymarzyć
-swetry nie gniotą się
- nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii
b) wady:
- nie przepuszcza powietrza  a po kilku godzinach noszenia go będziemy spocone i dygotać z zimna
- mechaci się często używam golarki do swetrów aby pozbyć się tak zwanych  kulek
- podczas prania może się skurczyć a wtedy tylko szukać młodszej siostry aby sweterek jej sprezentować
- elektryzuje się
Jak widzicie więcej jest wad niż zalet zatem warto przed zakupem sprawdzić skład takiego sweterka.
Jeżeli już taki sweterek posiadamy w szafie to zanim włożymy go na siebie warto zawsze ubrać pod spód  podkoszulek w ten sposób przedłużymy żywotność naszego swetra o kilka miesięcy lub lat .
Jak prać taki sweterek ja używam do prania szamponu dla dzieci bardzo delikatnego i przez ugniatanie go piorę w misce w letniej wodzie. Potem płukam i do dodają odżywki do włosów najlepiej z jedwabiem do wody i również ugniatam. Zostawiam w wodzie z odżywką na kilka minut a po wypłukaniu  pod bieżącą wodą delikatnie sweter wyciskam i rozkładam na ręczniku w pozycji leżącej.
Co zrobić gdy sweter się skurczy zostawić na noc w odżywce rozrobionej z wodą lub w wodzie po ugotowanej fasoli oczywiście ostudzonej . Potem wypłukać i wyprać jak wyżej a przy rozkładaniu spróbować sweter delikatnie ponaciągać  na ręczniku. Może nie wróci do poprzedniego rozmiaru ale warto spróbować. Mam nadzieję, że służyłam Wam radą i dalej będziecie nas śledzić na instagramie i na funapage M&J.

Hello my darling. All the best for the New Year 2015 I wish you that all your dreams come true to Bless you would not leave and that everyone was nice to your day spent in the company of people coming to you. I want to dedicate today's blog on sweaters or most frequently used part of every woman's wardrobe in winter. Under the magnifying glass mustard surrendered two sweaters that we are wearing, and I regret to say that in spite of the beautiful appearance of wool have little in common. Our sweaters made of 50% wool and 50% acrylic which means they have advantages and disadvantages:
a) advantages:
- The colors that we can only dream of
-swetry not crease
- Does not irritate the skin and do not cause allergies
b) disadvantages:
- Air leak after a few hours of wearing it will sweat and shiver from the cold
- I often use pilling sweater shaver to get rid of the so-called balls
- During washing can shrink and then only to look younger sister to donate her sweater
- Electrifies
As you can see there are more disadvantages than advantages, therefore it is worth before buying to check the composition of this sweater.
If you already have a sweater in your closet that's before we put it on yourself should always wear a T-shirt underneath in this way will extend the life of our sweater for a few months or years.
How to wash a sweater I use to wash baby shampoo very gentle kneading and I wash it in a bowl of warm water. Rinse and then to add the best hair conditioner with silk to water and also kneading. I leave in the water with conditioner for a few minutes and after rinsing under running water gently squeezed and decompose sweater on a towel in the supine position.
What to do when you leave the sweater to shrink overnight in nutrient reconstituted with water or in water after the cooked beans naturally cooled. Then rinse and wash as above and by breaking down gently ponaciągać try sweater on a towel. Can not return to its previous size but it's worth a try. I hope that I served you advice and you will continue to follow us on instagramie and funapage M & J.
2203 1920x400_PL_AFF_shf_sneaker_a160321 Image Banner 1920 x 400